© CPU – Ine Van Baelen
Men durft te beweren dat geduld een schone deugd is, maar dat is voor ons soms gewoon tegelwijsheid van het onverschrokken Bond Zonder Naam. Marble Sounds brengt binnenkort een vers gestreken en met stijfsel bewerkt album uit en het is als wachten op de langverwachte lente; het blijft maar duren, maar wel met de belofte dat na regen zonneschijn ons deel zal zijn. Geduld dus, met grote G. De band rond bezieler Pieter Van Dessel liet wel al een aantal liedjes los op de mensheid en die zijn allemaal in een woord fantastisch te noemen. Hier komt “Catch It Alive” nog bij en we merken dat de zwaluwen beginnen rond te cirkelen om zich uiteindelijk te nestelen op de weinige telefoondraden die het landschap nog mee vorm geven.
Van Dessel kijkt terug op zijn jeugdjaren, de jaren waarin het karakter en lijf en leden gevormd worden om voor eeuwig en drie dagen door te leven. Dat is de wonderlijke gedachte bij jonge mensen; het einde is er voor iedereen, behalve voor ons en onze naasten. Marble Sounds creëert een onvervalst popnummer en het klinkt ronduit sprankelend. Van Dessel en zijn kompanen kennen de kunst om met weinig heel veel te maken. Dit is helemaal niet neerhalend bedoeld, integendeel. Ga er maar eens aan staan om een song te schrijven die na een halve luisterbeurt door je hoofd blijft jagen als een frisse bries na een ijskoude nacht. Er wordt nog een fantastische gitaarsolo in het lied verwerkt en we kunnen alweer alleen maar concluderen dat Marble Sounds de ene na de andere prachtige song weet uit te geven. Dit is echt een héél mooi liedje!
21 maart begint het seizoen waarin de knoppen van de bomen blaadjes worden en er opnieuw de geur zal zijn van vers gemaaid gras. De lente begint echter op 7 maart, de dag dat Marble Sounds het nieuwe album Core Memory uitdeelt als langverwacht geschenk. Bekijk zeker de sociale media en de website van de band, want er wordt duchtig rondgereden met de instrumenten om in de Lage Landen op te treden.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.