Er zijn wel eens kwatongen die beweren dat alles al gemaakt is. Dat om die reden artificiële intelligentie intussen even goed nummers kan produceren als de mens: met enkele drukken op de knoppen kom je al snel op iets dat werkt, catchy is en niet zou misstaan in menig radioprogramma. Wel, dan komt vandaag het Britse caroline als een deus ex machina om die stellingen compleet te doen imploderen. Het collectief uit Londen blonk al met een plaatsje in onze top 50 albums van 2022 met zijn debuutplaat caroline: een album waarin het achttal voor de dag komt als experten in het experiment. Een dikke drie kwartier kropen ze van het ene hol in het andere met een stevige portie lak aan conventies.
Nu breidt de band haar discografie uit met de stomweg briljante single “Total euphoria”. Het resultaat: een volstrekt unieke collage van geluiden, instrumenten en verrassingen die we in elke vezel van ons lichaam voelen binnenkomen. Het nummer opent vertrouwd, met een versnellende gitaar die gezelschap krijgt van een tweede versnellende gitaar en daardoor al snel bevreemdend begint te klinken. Het enige dat alles een beetje aan elkaar lijkt te lijmen is de zanglijn. Het is een absurde, maar vooral magnifieke trip die een onwaarschijnlijke wending krijgt met een bass drop van jewelste, die het nummer de kans geeft om daarna volledig open te bloeien. caroline komt met iets dat we nog niet veel gehoord hebben. Alles moet niet altijd juist klinken om gevoelsmatig juist en vooral bloedmooi te zijn: dat heeft de band duidelijk begrepen. Iets als dit maakt artificiële intelligentie niet na. Dit kan alleen de mens, gerepresenteerd door caroline.
Voorlopig heeft caroline enkel nog maar een UK-tour aangekondigd, maar daarvoor staan ze op 3 april nog gepland op Rewire Festival in Den Haag.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.